Morawiecki o 500+: to priorytet; nie będzie problemów

Polska
Morawiecki o 500+: to priorytet; nie będzie problemów
Polsat News

- Jestem spokojny, że pieniądze na 500+ się znajdą - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News wicepremier Mateusz Morawiecki. Odpowiedział w ten sposób na pytanie o pojawiające się informacje, że w przyszłym roku może zabraknąć w budżecie pieniędzy na świadczenie. Dodał jednocześnie, że jest to "taki priorytet dla rządu, że nie będzie z tym problemów".

- Zamierzamy ściągnąć więcej podatków tych, które wypłynęły z budżetu w ostatnich latach - zapowiedział Morawiecki. Zaznaczył, że Komisja Europejska stwierdziła, że luka podatku VAT to w Polsce około 50 mld złotych. - Tę lukę trzeba stopniowo domykać. Myślę, że 10 mld możemy tej luki domknąć w okresie najbliższych 12-18 miesięcy - ocenił.

 

Morawiecki dodał, że program 500+ przeprowadzany jest "zgodne z założeniami". - Tyle, ile planowaliśmy, tyle zostanie zaangażowane - wyjaśnił.

 

Tylko do jutra wniosek o świadczenie z wyrównaniem

 

1 lipca to ostatni dzień, kiedy można złożyć wniosek, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za trzy ostatnie miesiące. Wówczas otrzymamy środki za kwiecień, maj i czerwiec.

 

Na mocy działającego od 1 kwietnia programu, świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje, niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko. Świadczenia wypłacane są przez samorządy.

 

Polsat News

mr/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie