Groźne burze i upały. Kolejne ostrzeżenia IMGW

Polska
Groźne burze i upały. Kolejne ostrzeżenia IMGW
Polsat News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował w czwartek kolejne ostrzeżenia meteorologiczne obowiązujące w większości województw w Polsce. Zagrożeniem tym razem nie będą tylko gwałtowne burze, ale również wysokie temperatury.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia ostrych burz wydano dla województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Natomiast  dla województw małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego obowiązuje ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami.

 

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że w wymienionych regionach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować szkody materialne i stanowić możliwe zagrożenie dla życia.

 

 

Burze mają wystąpić w nocy z czwartku na piątek. Według prognoz w centrum, na północnym-wschodzie, zachodzie i na południowym-zachodzie kraju może spaść od 10 do 15 milimetrów deszczu na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 25 milimetrów. Wiatr będzie porywisty i może miejscami osiągnąć do 75 kilometrów na godzinę. 

 

W niektórych regionach może pojawić się grad.

 

polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie