Czy rząd powinien wspierać zakup pojazdów elektrycznych? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy rząd powinien wspierać zakup pojazdów elektrycznych? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Rząd stawia na samochody elektryczne. Minister energii Krzysztof Tchórzewskie stwierdził, że "za 10 lat chcielibyśmy mieć milion samochodów elektrycznych w naszych miastach". Czy i jak rząd powinien wesprzeć rynek samochodów elektrycznych - o tym w programie "Tak czy Nie” rozmawiali Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodów i Wojciech Szymalski z Instytutu na Rzecz Ekorozwoju.

- Mamy szanse, by za 10 lat mieć milion samochodów elektrycznych w Polsce, a nasze spółki energetyczne miały 2 miliardy zł przychodów z tego tytułu – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.


- Takich samochodów, które wystarczą do tego, by zawieźć dzieci do szkoły i przedszkola, pojechać na zakupy, załatwić wszystkie sprawy, które w tej chwili załatwiamy samochodami napędzanymi paliwem - dodał.


W Zachodniopomorskiem rusza akcja wspierania zakupu pojazdów, które nie zanieczyszczają środowiska spalinami. Od 1 lipca będzie można wziąć kredyt na preferencyjnych warunkach na zakup samochodu, skutera albo roweru elektrycznego. Trzeba zgłosić się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

W naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy o to, czy rząd powinien wspierać zakup pojazdów elektrycznych. 49,2 proc. głosujących twierdzi, że tak. 50,8 proc. jest przeciwnego zdania.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze