Córka Ala Gore'a wśród zatrzymanych podczas protestu ekologów

Świat
Córka Ala Gore'a wśród zatrzymanych podczas protestu ekologów
YouTube.com

Karenna Gore, córka byłego wiceprezydenta USA i laureata pokojowego Nobla Ala Gore'a, znalazła się wśród 23 osób zatrzymanych podczas protestu przeciwko budowie gazociągu w stanie Massachusetts na zachodzie USA - poinformowali w czwartek organizatorzy akcji.

42-letnia Gore była wśród demonstrantów, którzy próbowali powstrzymać prace, kładąc się w rowie na placu budowy gazociągu West Roxbury Lateral, budowanego przez koncern energetyczny z Teksasu, Spectra Energy. Do zatrzymania doszło w środę.

 

Protestujący chcieli przez swoją akcję zwrócić uwagę na zagrożenia dla stanu Massachusetts związane z transportem gazu oraz ogólnie na zagrożenia spowodowane przez zmianę klimatu.

 

Zarzuty usłyszą w czwartek i piątek

 

Odpowiedzialna za organizację protestu grupa Resist the Pipeline przekazała, że Gore i inne osoby zatrzymane za stawianie oporu podczas aresztowania usłyszą zarzuty w piątek, a pozostali protestujący, którym zarzuca się bezprawne wkroczenie na teren prywatny i zakłócanie spokoju, usłyszą je w czwartek.

 

Rzecznik Spectra Energy oświadczył, że jego firma nie pochwala działań, które odrywają służby policyjne od ich głównych obowiązków.

 

Biura Karenny Gore, a także jej ojca - wiceprezydenta w latach 1993-2001 oraz laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku za wysiłki na rzecz zapobiegania zmianom klimatu - nie skomentowały sprawy.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie