Atak na Polaka w Leeds. Miał usłyszeć: "wracaj do swojego kraju"

Świat
Atak na Polaka w Leeds. Miał usłyszeć: "wracaj do swojego kraju"
Flickr.com/Sav Szymura

Policja w Leeds zajmuje się sprawą ataku na polskiego sklepikarza, do którego doszło na terenie jednego z centrów handlowych. Śledczy incydent zakwalifikowali, jako zajście o podłożu rasistowskim. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna przed atakiem miał usłyszeć: "back to your country" ("wracaj do swojego kraju" - tłum.).

Jak poinformował Londynek.net, policja z hrabstwa West Yorkshire potwierdziła, że doszło do ataku na tle rasistowskim, ale zaprzeczyła, że doszło do samego pobicia.

 

"Ofiara ataku została zabrana ambulansem do szpitala z uwagi na poważny problem z sercem. Mężczyznę wypuszczono tego samego dnia po przeprowadzeniu badań" - poinformowała policja w przekazanym mediom oświadczeniu.

 

Wciąż trwają poszukiwania sprawcy.

 

Więcej podobnych ataków

 

To kolejny potwierdzony przez policję atak na polską społeczność na Wyspach Brytyjskich w ostatnich dniach.

 

W niedzielę rano budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK) w Londynie został zamalowany ksenofobicznym graffiti. Namalowane farbą na fasadzie budynku hasła wzywały Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii.

 

Zaś w sobotę policja badała przypadek dystrybucji ulotek zawierających mowę nienawiści wobec Polaków mieszkających w Cambridgeshire w środkowo-wschodniej Anglii.

 

Londynek.net

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie