Sonda: Lewandowski, czy Ronaldo? "Obydwu biorę!"

Sport
Sonda: Lewandowski, czy Ronaldo? "Obydwu biorę!"
Polsat Sport

Gwiazda polskiej drużyny, czy portugalskiej? Pytanie, który z piłkarzy bardziej przypadł im do gustu dziennikarze Polsat Sport zadali dziś paniom na ulicach Warszawy. Wszystko w związku ze zbliżającym się meczem Polska- Portugalia. "Lewandowski. Nawet jakby był brzydszy to i tak byłby ładniejszy, bo nasz, bo Polak" - to tylko jedna z odpowiedzi. A jakie były pozostałe?

Polscy piłkarze osiągnęli już swój najlepszy wynik w historii mistrzostw Europy, a w czwartek mają szansę awansować do strefy medalowej turnieju we Francji. W ćwierćfinale w Marsylii zagrają o godz. 21 z Portugalią.

 

Udane występy kadry Adama Nawałki podczas Euro 2016 (a wcześniej w eliminacjach) sprawiły, że z każdym meczem wzrasta renoma biało-czerwonych w europejskiej piłce. Do tego stopnia, że bardzo trudno wskazać faworyta konfrontacji z ósmą w światowym rankingu Portugalią.

 

Tymczasem Portugalia we Francji nie zachwyca. W teoretycznie dość łatwej grupie - z Węgrami, Islandią i Austrią - nie wygrała żadnego meczu (trzy remisy). W 1/8 finału pokonała Chorwację po dogrywce 1:0.

 

Polsat Sport, PAP

po/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie