Prezydent Duda: społeczeństwa chcą Unii, która daje wolność

Świat
Prezydent Duda: społeczeństwa chcą Unii, która daje wolność
PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Andrzej Duda ocenił w środę, że decyzja Brytyjczyków ws. wyjścia z UE pokazuje, iż społeczeństwa chcą powrotu do Unii, która pomaga i daje wolność, a nie takiej, która przeszkadza i nakazuje. - W tym kierunku będziemy składać swoje postulaty - dodał.

Na konferencji prasowej w Bratysławie, po rozmowie z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską, Andrzej Duda podkreślił, że w jego ocenie decyzja Brytyjczyków pokazuje, że społeczeństwa państw, które w Unii są dużo dłużej niż Polska, chcą Unii takiej, jaka była u korzeni, która zbudowała ich potęgę gospodarczą, "która pomaga i daje wolność, a nie takiej, która przeszkadza i nakazuje".

 

- Myślę, że w tym kierunku będziemy składać swoje postulaty, zacieśniając swoją współpracę i w ramach Grupy Wyszehradzkiej, i Unii Europejskiej - powiedział Andrzej Duda.

 

"Nie ma lepszej części UE"

 

Polski prezydent poinformował, że zgodzili się z Andrejem Kiską, że w sprawie Brexitu przede wszystkim potrzebny jest spokój i refleksja.

 

Podkreślił, że trzeba pamiętać o jednym: "nie ma lepszej części, gorszej części Unii Europejskiej, jest jedna Unia Europejska składająca się cały czas z 28 państw" i te państwa powinny ze sobą dobrze współpracować.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze