Waldemar Pawlak o Brexicie: rządy zachowują się jak rozkapryszone dziecko

Polska
Waldemar Pawlak o Brexicie: rządy zachowują się jak rozkapryszone dziecko
Polsat News

- W moim przekonaniu rządy zachowują się gorączkowo, jak rozkapryszone dziecko, które zostało szturchnięte i teraz odda. Mieszkańcy Europy powinni się teraz wypowiedzieć, bo im najbardziej może zaszkodzić takie gorączkowe zachowanie rządów - tak europejską sytuację po Brexicie ocenił w programie "Gość Wydarzeń" były premier Waldemar Pawlak.

Waldemar Pawlak mówiąc o tym, że z "Polski słychać wezwania do nowych traktatów (europejskich - red.)", przyznał, że odradzałby takie inicjatywy.

 

- Jeżeli nasz rząd idzie na zderzenie z rządem niemieckim, czy francuskim, to ma spory problem. Bo nowy traktat może być taki, że nie my będziemy występować z Europy, tylko nie bardzo będziemy się mogli zapisać do takiej Europy, która będzie w nowym traktacie - dodał komentując pojawiające się w ostatnich dniach także niemieckie i francuskie propozycje stworzenia nowego traktatu UE.

 

Gość Doroty Gawryluk podkreślał, że "przyszłość Europy to zbyt poważna sprawa, by zostawić ją w rękach polityków i rządów".

 

- Potrzebna jest straż pożarna, najpierw trzeba ugasić, a nie biegać z wiaderkiem benzyny i dolewać do ognia. Bo się poparzymy - tak skomentował zbyt nerwowe działania europejskich przywódców.

 

Polsat News

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie