Po śmierci trójki dzieci Ikea wycofuje komody w USA i Kanadzie

Biznes
Po śmierci trójki dzieci Ikea wycofuje komody w USA i Kanadzie
IKEA

Koncern Ikea poinformował o wycofaniu ze sprzedaży na rynkach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie komód pochodzących z popularnej serii "Malm". Meble przewracały się, kiedy klienci nie stosując się do zalecań producenta nie przytwierdzali ich do ścian. Jak podaje CNN, wycofanie produktów nastąpiło po serii wypadków w USA, w których zginęło troje dzieci.

Komody pochodzące z tej samej serii "Malm" także sprzedawane są w Polsce. Jak poinformowała przedstawicielka biura prasowego Ikei w Polsce, Katarzyna Balashov, szwedzki koncern nie zamierza wycofywać mebli z polskiego rynku. Wyjaśniła, że produkty spełniają europejskie standardy i w związku z tym są bezpieczne.

 

Biuro prasowe koncernu twierdzi, że "wycofanie produktu w Ameryce Północnej, gdzie zdarzył się wypadek, jest jednym z wyników dialogu między IKEA w USA i Kanadzie oraz lokalnymi organizacjami konsumenckimi". "Wycofanie opiera się na dobrowolnej normie ASTM funkcjonującej na rynku północnoamerykańskim" - dodano.

 

 

Przedstawicielka biura prasowego zwróciła także uwagę, że wycofanie produktu w USA, gdzie miał miejsce wypadek, to wynik dialogu między Ikea oraz lokalnymi organizacjami konsumenckimi.

 

Balashov dodała, że informację o montażu mebli można znaleźć w instrukcjach i na stronie internetowej. - Niezwykle ważne jest przymocowywanie komód do ściany, zgodnie z instrukcją montażu, przy użyciu zestawów dostarczanych wraz z produktem - podkreśliła.

 

 

Uwaga na czekolady

 

W poniedziałek Ikea poinformowała o wycofaniu z polskich sklepów ciemnych czekolad Choklad Mörk 60% i Choklad Mörk 70% ze względu na "niejednoznaczną deklarację potencjalnej zawartości mleka i orzechów laskowych w produkcie".

 

Jak podkreślono w komunikacie, "czekolada nie stanowi zagrożenia dla osób, które nie są uczulone na mleko ani orzechy laskowe", ale u osób uczulonych na te produkty mogą wystąpić reakcje alergiczne".

 

"Klienci cierpiący na alergię na mleko lub orzechy laskowe oraz osoby zaniepokojone tą sytuacją mogą zwrócić objęte akcją produkty w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu" - napisał w oświadczeniu szwedzki koncern.

 

polsatnews.pl

wjk/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie