Narkotykowe laboratorium zlikwidowane. W grę mogło wchodzić nawet 2 mln zł

Polska
Narkotykowe laboratorium zlikwidowane. W grę mogło wchodzić nawet 2 mln zł
policja.pl

Cztery kilogramy amfetaminy zabezpieczyli policjanci z KSP u 45-letniego mieszkańca Warszawy. Odkryli także miejsce jej produkcji w powiecie ostrołęckim. Zabezpieczyli tam około 5 litrów płynnej substancji, z której można uzyskać nawet 42 tysiące porcji handlowych o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln złotych.

Policjanci wpadli na trop mężczyzny, który może wytwarzać środki odurzające. 45-latek został zatrzymany, zabezpieczono 4 kg amfetaminy.

 

Później, w powiecie ostrołęckim, odkryto miejsce produkcji narkotyku. Na miejscu znajdowały się dwie kolby szklane, chłodnice, szkło laboratoryjne, odczynniki chemiczne oraz 5 litrów najprawdopodobniej płynnej amfetaminy, z której można uzyskać 21 kg siarczanu amfetaminy dostępnego na rynku, co stanowi 42 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln złotych.

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Planowane są kolejne zatrzymania.

 

To już czwarte laboratorium narkotyków syntetycznych zlikwidowane przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP.

 

policja.pl

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie