Minister edukacji: na lekcjach języka obcego nie będzie wolno mówić w języku polskim

Polska
Minister edukacji: na lekcjach języka obcego nie będzie wolno mówić w języku polskim
Polsat News

Matematyka wzmocniona podstawami programowania i szachami, zakaz mówienia w języku polskim na lekcjach języków obcych, platformy do e-lerningu pomagające uczniom doskonalić umiejętności językowe, koniec z "infantylnym" kształceniem - takie zmiany w edukacji zapowiedziała w Polsat News Anna Zalewska.

- Chcemy nowocześnie uczyć języka, dyskutujemy z nauczycielami języków obcych. Od któregoś etapu, to oni zdecydują - są fachowcami - (kiedy - red.) nie będzie wolno mówić w języku polskim. Chcemy zbudować nowoczesne platformy, na których dziecko będzie mogło odsłuchać lekcje i aktywnie uczyć się języka obcego - założenia zaproponowanej przez rząd reformy szkolnictwa wyjaśniła minister edukacji.

 

W poniedziałek szefowa MEN zapowiedziała przywrócenie ośmioklasowej szkoły podstawowej i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, jako główne założenia reformy oświaty.

 

- Po raz pierwszy w Polsce mamy do czynienia z debatą społeczną. To  co przedstawiłam, to wynik debaty społecznej. Nauczyciele, dyrektorzy, organy prowadzące, dzieci, powiedziały i napisały, na czym im zależy. To dopiero wstęp - powiedziała Anna Zalewska w rozmowie z Magdą Sakowską.

 

Polsat News

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie