Kolejne szkolenie antyterrorystyczne. Tym razem dla taksówkarzy w Olsztynie

Polska
Kolejne szkolenie antyterrorystyczne. Tym razem dla taksówkarzy w Olsztynie
Polsat News

Co zrobić, jak znajdzie się podejrzany pakunek? Jak zareagować na niebezpieczną sytuację? Tego wszystkiego dowiedzieć się mogli taksówkarze z Olsztyna w ramach specjalnego wykładu. Jak przekonują miejskie władze, już wkrótce szkolenia antyterrorystyczne mogą być dostępne także dla innych grup zawodowych.

- Olsztyn podejmuje wiele działań, które mają na celu udoskonalenie systemu zarządzania bezpieczeństwem - powiedział Polsat News Paweł Micyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. W ramach tych działań zorganizowano szkolenie dla olsztyńskich taksówkarzy. Kurs "Postępowanie podczas zagrożeń terrorystycznych" przeprowadził Waldemar Niemczuk, pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 

 

- Takie szkolenia pomogą taksówkarzom wyłapać zagrożenia, które mogą się pojawić - dodał Arkadiusz Trzeciak, dyrektor korporacji Green Taxi. Zauważył, że dzięki temu miasto zyskuje "dodatkowe 500 par oczu, które cokolwiek widzą".

 

Echo "bombera" z Wrocławia

 

Olsztyn to kolejne miasto, w którym zdecydowano się na szkolenie antyterrorystyczne kierowców. Na początku czerwca taki kurs przeprowadzono w Częstochowie. Przeszkolono wówczas 70 kierowców miejskich autobusów.

 

Zarówno w Częstochowie, jak i w Olsztynie przyznano, że wpływ na rozpoczęcie takich spotkań miał majowy incydent z Wrocławia. Niewielki ładunek eksplodował w tym mieście 19 maja na przystanku przy ul. Kościuszki. Wcześniej ładunek wyniósł z autobusu linii 145 kierowca. Lekko ranna została kobieta stojąca na przystanku. Substancja, która spowodowała wybuch, znajdowała się w metalowym pojemniku o pojemności około trzech litrów. W pojemniku były także metalowe śruby.

 

Polsat News

mr/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie