Zamach samobójczy w Libanie. Nie żyje sześć osób

Świat
Zamach samobójczy w Libanie. Nie żyje sześć osób
Flickr/Eusebius@Commons/CC BY 2.0

Sześć osób zginęło, a 19 zostało rannych w wyniku poniedziałkowego ataku zamachowców samobójców na libańską wioskę Kaa, znajdującą się na granicy z Syrią - poinformowała należąca do szyickiej organizacji Hezbollah telewizja Al-Manar.

Wcześniej podawano, że zamach był przeprowadzony przez dwie osoby, jednak później Al-Manar poinformował, że uczestniczyło w nim więcej niż dwóch zamachowców samobójców.


Wśród rannych jest dwóch żołnierzy - podało natomiast radio Głosu Libanu. Przedstawiciel władz Kaa powiedział rozgłośni, że wszystkie ofiary śmiertelne to cywile. Do zamachu doszło o godzinie 4 rano czasu lokalnego (o 3 czasu polskiego).


Hezbollah zaangażowany w Syrii


Agencja Reutera przypomina, że działająca w Libanie radykalna organizacja szyicka Hezbollah jest zaangażowana w konflikt w Syrii. Tamtejszy rząd określa to ugrupowanie jako swego głównego sojusznika w walce z rebelią, która usiłuje obalić prezydenta Baszara el-Asada. Według szacunków ekspertów Hezbollah mógł stracić w Syrii ponad tysiąc bojowników, od kiedy oficjalnie zaangażował się w Syrii w 2013 roku.


W związku z tym w Libanie często dochodzi do zamachów odwetowych ze strony rebeliantów i dżihadystów walczących w Syrii przeciwko władzom w Damaszku - dodaje Reuters.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie