Ponad 5,3 mln widzów oglądało mecz Szwajcaria – Polska na kanałach Polsatu

PAP/Marcin Obara

Historyczny awans Polski do ćwierćfinałów Euro 2016 po rzutach karnych obejrzało łącznie na antenach Telewizji Polsat i Polsatu Sport średnio ponad 5,3 miliona widzów. Najwięcej, bo ponad 6 milionów widzów, śledziło fragmenty drugiej połowy spotkania w Saint-Etienne.

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do ćwierćfinału Euro 2016 po trudnym, wyrównanym meczu. Po 120 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Polska pokonała Szwajcarię dopiero po rzutach karnych - 5:4. W konkursie "jedenastek" jako jedyny pomylił się Granit Xhaka.

W czwartek o 21:00 30 czerwca na Stade Velodrome w Marsylii Polacy w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Portugalii. Ponownie polscy zawodnicy wystąpią w białym komplecie strojów.

Transmisja na antenie Polsatu, w kanałach sportowych Polsatu i na platformie ipla.tv.

Z kolei niedzielny mecz Węgry – Belgia, zakończony wynikiem 0:4, obejrzało łącznie na antenach Polsatu i Polsatu Sport średnio ponad 3 miliony widzów.