Czy wyjechałbyś teraz do pracy do Wielkiej Brytanii? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy wyjechałbyś teraz do pracy do Wielkiej Brytanii? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

- Brytyjska gospodarka jest silna - zapewnił tamtejszy minister finansów. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii odnotowywane są przypadki ksenofobicznych zachowań wobec Polaków. Czy w tej sytuacji wyjeżdżać do pracy na Wyspach czy raczej wracać - o tym w programie "Tak czy Nie" rozmawiali: dr Jarosław Klepacki, ekonomista ze Społecznej Akademii Nauk, i Piotr Kuczyński, główny analityk firmy Xelion.

- Decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE może doprowadzić do niestabilności na rynkach finansowych, ale nasza gospodarka jest na tyle silna, że poradzimy sobie z wyzwaniem, jakie przed nami stoi – stwierdził brytyjski minister finansów George Osborne.

 

Po referendum ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię w mediach tradycyjnych i społecznościowych pojawia się też coraz więcej informacji o agresji wobec Polaków na Wyspach Brytyjskich, m.in. polskie i brytyjskie media informowały m.in. o ulotkach z wydrukowanym napisem "Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa".


Czy w tym kontekście obecnie warto jechać do Zjednoczonego Królestwa w celach zarobkowych - o to pytaliśmy w naszej sondzie.

 

43 proc. głosujących na pytanie, "czy wyjechałbyś teraz do pracy do Wielkiej Brytanii", odpowiedziało "tak". Zdaniem 57 proc. to nie jest dobry pomysł.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie