Błaszczykowski twarzą Światowych Dni Młodzieży

Polska
Błaszczykowski twarzą Światowych Dni Młodzieży
Polsat News

Reprezentant Polski został wybrany na jednego z ambasadorów rozpoczynającej się za niecały miesiąc imprezy. Piłkarz od zawsze podkreśla, że wiara ma dla niego ogromne znaczenie.

- Krzywdą, którą możesz sobie zrobić jest to, że przestajesz wierzyć, przestajesz mieć marzenia, przestajesz do czegoś dążyć - mówi Jakub Błaszczykowski, polski piłkarz i jeden z czołowych zawodników kadry narodowej w spocie promującym Światowe Dni Młodzieży.

 

Piłkarz w krótkim filmie zachęca młodych ludzi do uczestniczenia w wydarzeniu, jakim są Światowe Dni Młodzieży. - Lepiej wyjść z domu, niż siedzieć w tym czasie i tracić czas na rzeczy codzienne - twierdzi. Dodaje, że "w tym dniu możesz zrobić coś dla siebie. Coś innego, bardziej wartościowego".

 

Zdaniem Błaszczykowskiego na takim wydarzeniu można "odnaleźć siebie".

 

 

"Młodzież lubi idoli, ludzi, którzy są przykładem czegoś wielkiego"

 

Kardynał Kazimierz Nycz powiedział Polsat News, że wydarzenie, jakim są Świadowe Dni Młodzieży, same w sobie jest promocją dla Polski, ale samo w sobie również potrzebuje reklamy. - Młodzież, żeby mogła promować Polskę, Kościół czy spotkanie z Franciszkiem, musi tu przyjechać. Dobrze się stało, ze taki człowiek, który ma przełożenie na młodzież, przyłoży się do tego, żeby ŚDM były piękne, wspaniałe i bogate duchowo – stwierdził metropolita warszawski. Dodał, że młodzież lubi idoli i ludzi, którzy "są przykładem czegoś wielkiego".

 

Wśród ambasadorów znaleźli się również m.in. Krzysztof Hołowczyc, Grzegorz Markowski, Radosław Pazura, Muniek Staszczyk czy Maciej Musiał. Pełną listę można zobaczyć tutaj.

 

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Według szacunków służb i organizatorów na ŚDM do Polski może przyjechać nawet 2 mln ludzi z całego świata.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie