Biało-czerwona "sektorówka" pojedzie na mecz z Portugalią. Jest zgoda UEFA

Sport
Biało-czerwona "sektorówka" pojedzie na mecz z Portugalią. Jest zgoda UEFA
PAP/Andrzej Grygiel

Uszyta na poprzednie piłkarskie mistrzostwa Europy olbrzymia - 52x30 m - biało-czerwona flaga "wesprze" polskich piłkarzy podczas czwartkowego ćwierćfinału Euro 2016 z Portugalią w Marsylii.

- W niedzielę dostaliśmy oficjalnie zgodę UEFA na taką formę oprawy podczas spotkania. Flaga prawdopodobnie wyruszy samochodem do Francji we wtorek - powiedział Lucjan Jaszcz, dyrektor ds. strategii z Opinion Strefa Druku w Gliwicach, która wykonała w 2012 roku "sektorówkę".


Jak przyznał, zgoda europejskiej federacji byłaby niemożliwa bez wsparcia ze strony PZPN.


- Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu pracowników związku. Wszystko poszło sprawnie i szybko, co - biorąc pod uwagę złożoną sytuację we Francji - wymagało na pewno wielu uzgodnień związanych z kwestiami bezpieczeństwa - dodał Jaszcz.


Odświeżona flaga zawisła na Spodku


Po poprzednich ME flaga była używana podczas kilku imprez, m.in. w trakcie „meczu na wodzie” z Anglią w Warszawie czy Igrzysk Polonijnych w Kielcach.


Ponieważ była już nieco zabrudzona, wymagała odświeżenia. Została pocięta na osiem kawałków, zszyta i zawisła na katowickim Spodku podczas wtorkowego spotkania biało-czerwonych z Ukrainą (1:0).


Cztery lata temu "sektorówka" powstawała przez 48 godzin w cyfrowej drukarni wielkoformatowej w Gliwicach. Pracowało przy tym bezpośrednio ok. 30 osób. Uszyto ją z kilkunastu pasów poliestrowego materiału o szerokości trzech metrów. Zastosowany poliester ma specjalne atesty niepalności i bezpieczeństwa. Poszczególne pasy - ze względu na dużą powierzchnię - zostały połączone techniką podwójnego szwu. Koszt produkcji flagi wyniósł ok. 45 tys. zł.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze