Jeden z najniebezpieczniejszych włoskich mafiosów schwytany po 20 latach

Świat
Jeden z najniebezpieczniejszych włoskich mafiosów schwytany po 20 latach
Flickr.com/Metropolico.org/CC BY-SA 2.0

Po 20 latach poszukiwań schwytano w niedzielę rano jednego z dwóch najbardziej poszukiwanych we Włoszech mafiosów, ważnego członka kalabryjskiej organizacji przestępczej, 'ndranghety, Ernesto Fazzalarego - poinformowały władze.

46-letni Fazzalari wpadł, gdy przebywał w wiejskim domu w prowincji Molochio na południu Kalabrii, która jest kolebką 'ndranghety, organizacji rywalizującej z sycylijską cosą nostrą i neapolitańska camorrą.

 

"Dziękuję sędziom i siłom porządkowym. Niech żyje Italia" - napisał na Twitterze premier Matteo Renzi.

 

 

Złapanie Fazzalarego "pokazuje, że nie ucieknie się przed sprawiedliwością. To ten rodzaj zwycięstwa, które nas zachęca i wspiera w trudnej, ale możliwej do wygrania walce z przestępczością zorganizowaną" - oświadczył włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano.

 

Fazzalari był poszukiwany od 1996 roku. Trzy lata później mafiosa zaocznie skazano na karę dożywotniego więzienia za powiązania z organizacją przestępczą, porwania, posiadanie broni i podwójne zabójstwo dokonane w ramach mafijnych porachunków.

 

Szef szefów cosa nostry wciąż na wolności

 

Na pierwszym miejscu na liście najgroźniejszych ukrywających się przestępców pozostaje szef szefów cosa nostry, Matteo Messina Denaro.

 

Mafia z Kalabrii, 'ndrangheta, uważana jest za najpotężniejszą spośród wszystkich włoskich mafii. Jej ogromne bogactwo to rezultat dominującej roli w międzynarodowym handlu narkotykami. 'Ndrangheta działa przede wszystkim na południu Włoch, jednak ostatnie zatrzymania pokazują, że gang coraz prężniej działa także na północy kraju.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze