Szefowa MEN do uczniów: bez was cywilizacyjne wyzwania nie zostaną zrealizowane

Polska
Szefowa MEN do uczniów: bez was cywilizacyjne wyzwania nie zostaną zrealizowane
PAP/Maciej Kulczyński

- Macie być przyszłością Polski. Jesteście nie tylko w planie strategicznym rozwoju kraju; bez was cywilizacyjne wyzwania nie zostaną zrealizowane - powiedziała w piątek w Jaworze (Dolnośląskie) do uczniów kończących rok szkolny minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała także pakiet zmian w szkolnictwie zawodowym. - System nie pozwoli byście podejmowali błędne decyzje - dodała.

Zalewska wzięła udział w zakończeniu roku szkolnego 2015/2016 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.


- To dzień ważny i symboliczny, również dlatego, że dziś w Wałbrzychu ogłosimy pakiet zmian w szkolnictwie zawodowym - powiedziała Zalewska.


Zwracając się do uczniów szefowa MEN podkreśliła, że uczący się młodzi ludzie będą "przyszłością Polski".


Minister podkreśliła, że wprowadzane reformy edukacji spowodują, że „system nie pozwoli by uczniowie podejmowali błędne decyzje”. - Chcemy was wspierać, abyście byli zadowoleni z tych lat spędzonych w szkole i nie uznali, że były to lata zmarnowane. Chcemy byście mieli satysfakcję z lat nauki i w przyszłości duże pieniądze, byście mogli realizować swoje pasje - mówiła Zalewska.


"Nauka to ciężka, całoroczna praca"


Uczniom kończącym rok szkolny w imieniu premier Beaty Szydło podziękowała szefowa jej gabinetu politycznego Elżbieta Witek. - Ja tu czuję się jak u siebie, ponieważ przez prawie 30 lat uczyłam w jednej z jaworskich szkół. Wiem z jaką niecierpliwością uczniowie i nauczyciele czekają na zakończenie roku, ponieważ nauka to ciężka całoroczna praca - powiedziała Witek.


Podczas uroczystości prezes Fundacji KGHM Polska Miedź Wacław Szetelnicki wręczył dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze czek na 50 tys. zł. Ta kwota będzie przeznaczona na dofinansowanie budowy nowej pracowni komputerowej.


W skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze wchodzą technika i zasadnicza szkoła zawodowa. W ramach techników uczniowie kształcą się na kierunkach: logistyk, mechanik, informatyk oraz ekonomista. Centrum prowadzi również wiele kursów zawodowych.

 

PAP, Fot. PAP/Maciej Kulczyński

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze