Schetyna ochroni integralność Wspólnoty

Polska
Schetyna ochroni integralność Wspólnoty
PAP/Tomasz Gzell
Schetyna będzie chronić integralność Wspólnoty.

PO zaangażuje się w ochronę integralności UE. Będzie też bronić pozycji i obecności Polski w Unii - oświadczył w piątek szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Podał, że we wtorek uda się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał o Brexicie z liderami europejskiej chadecji.

- Platforma Obywatelska będzie bronić pozycji i obecności Polski w Unii Europejskiej - powiedział Schetyna na konferencji prasowej. - Jesteśmy i będziemy w Europie. Platforma Obywatelska będzie dawać gwarancje zaangażowania w ten najtrudniejszy projekt ochrony integralności Unii Europejskiej - dodał lider PO.

 

Poinformował, że w najbliższy wtorek uda się wraz z szefem klubu PO Sławomirem Neumannem i innymi współpracownikami do Brukseli. - Będę na szczycie Europejskiej Partii Ludowej, będę z liderami europejskiej chadecji i europejskiej prawicy rozmawiać o następnych scenariuszach - powiedział Schetyna.

 

PO chce dodatkowego posiedzenia Sejmu

 

- Składamy dziś, jako klub Platformy Obywatelskiej, na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w oparciu o art. 171 regulaminu Sejmu, wniosek o zwołanie specjalnego posiedzenia Sejmu - powiedział wiceszef klubu PO Andrzej Halicki na piątkowej konferencji prasowej.


PO chce, by premier Szydło przedstawiła na tym posiedzeniu informację na temat: dalszej polityki zagranicznej rządu w kontekście sytuacji, jaką wytworzył Brexit; odpowiedzi na czerwcową opinię Komisji Europejskiej dotyczącą stanu praworządności w Polsce, również tego, jak rząd zamierza ostatecznie rozwiązać konflikt wokół TK.

 

Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie poinformowała, że Schetyna ma rozmawiać w Brukseli m.in. z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 

Czwartkowe referendum rozstrzygnęło o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według podanych w piątek ostatecznych wyników, 51,9 proc. Brytyjczyków, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za opuszczeniem Wspólnoty przez ich kraj.

 

PAP

hlk/prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze