Oszukiwali i okradali Chińczyków mieszkających w Polsce

Polska
Oszukiwali i okradali Chińczyków mieszkających w Polsce
KWP Radom

Grupa podejrzana o szereg włamań do domów i oszustw metodą na tzw. policjanta została rozbita przez policję z Radomia. Przestępcy wybierali domy obcokrajowców na terenie Mazowsza, w tym Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Ich ofiarami padali głównie obywatele Chin.

Pokrzywdzeni wyjaśniali, iż byli zaskakiwani w domach przez grupę mężczyzn podających się za policjantów, którzy twierdzili, iż muszą zabezpieczyć rzekomo podrabiane pieniądze, które mieli wprowadzać do obiegu. W ten sposób osoby traciły nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Zatrzymani tuż po napadzie


Policjantom po analizie udało się połączyć oszustwa z włamaniami. Tuż po kolejnym przestępstwie, które miało miejsce na terenie powiatu olkuskiego, gdzie mężczyźni napadli na jedno z mieszkań, skrępowali przebywającego w nim mężczyznę i okradli, policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Żyrardowa w wieku 31, 31 i 36 lat.

 
Okazało się, że mężczyźni mają na sumieniu także inne przestępstwa - wyłudzanie kredytów metodą na tzw. słupa. Jeden z zatrzymanych ma także za sobą długoletni wyrok skazujący za rozbój.


Dwóch zatrzymanych trafiło do aresztu, wobec jednego zastosowano policyjny dozór. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie