Niemcy negatywnie o Brexicie. "To zły dzień dla Europy"

Świat
Niemcy negatywnie o Brexicie. "To zły dzień dla Europy"
Flickr/Metropolico.org/CC BY-SA 2.0

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel ocenił w piątek rano decyzję Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej jako "zły dzień dla Europy". Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział w piątek rano, że informacje napływające z Wielkiej Brytanii "pozbawiają go złudzeń" i że jest to smutny dzień dla Europy i dla Wielkiej Brytanii.

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel ocenił w piątek rano decyzję Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej jako "zły dzień dla Europy". Według niepełnych wyników z W. Brytanii 51,8 proc. głosujących w czwartkowym referendum opowiedziało się za Brexitem.

 

"Cholera! To zły dzień dla Europy" - napisał Gabriel na Twitterze.

 

 

Zwolennicy opuszczenia Unii Europejską przez Wielką Brytanię mają przewagę ponad 1 mln głosów. Według prognozy BBC ostateczny wynik referendum wyniesie 52 do 48 proc. dla zwolenników Brexitu.

 

 

Steinmeier: smutny dzień dla Europy i Wielkiej Brytanii

 

 

"Informacje napływające z Wielkiej Brytanii rzeczywiści pozbawiają nas złudzeń" - oświadczył szef niemieckiej dyplomacji. "Wygląda na to, że jest to smutny dzień dla Europy i Wielkiej Brytanii" - dodał niemiecki polityk.

 

 

Steinmeier weźmie udział spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Luksemburgu poświęconym sytuacji po referendum w Wielkiej Brytanii. W sobotę w Berlinie spotkają się szefowie dyplomacji sześciu krajów założycieli Wspólnoty.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie