"Lato Polsat News" w wakacyjne weekendy w Telewizji Polsat i Polsat News

Kultura
"Lato Polsat News" w wakacyjne weekendy w Telewizji Polsat i Polsat News
Polsat News

Zaczęły się wakacje i jak co roku Telewizja Polsat zachęca do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku latem. Od 25 czerwca, przez kolejne 10 tygodni, w wybranych miejscach w Polsce będzie gościć akcja "Lato Polsat News". Relacje będzie można zobaczyć na antenach Telewizji Polsat i Polsat News. Partnerami akcji są operator sieci Plus i firma LG.

Już w sobotę 25 czerwca startuje akcja "Lato Polsat News", podczas której zespół redakcyjny Polsat News będzie gościć w malowniczych zakątkach Polski, idealnych na wakacyjne wyjazdy. W każdą sobotę i niedzielę poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News", w godzinach 5:58-10:00, będzie nadawane z wybranych miejsc w Polsce.

 

Pokazy ratownictwa podczas imprez

 

Głównym tematem akcji "Lato Polsat News" jest aktywne i bezpiecznie spędzanie wakacyjnych urlopów. W każdym miejscu odbędą się pokazy ratownictwa odpowiednich służb, a uczestnicy imprez oraz telewidzowie dowiedzą się jakich błędów uniknąć podczas wakacji w górach i nad wodą. Będą też mieli okazję poznać specyfikę pracy ratowników i czym jest Zintegrowany System Bezpieczeństwa obsługujący numery ratunkowe. Dowiedzą się też jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak najszybciej i najskuteczniej wezwać w razie potrzeby pomoc.

 

Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć także jakie atrakcje czekają na nich w miejscach, które odwiedzi redakcja Polsat News. Nie zabraknie również rozmów z interesującymi osobami. Podczas wszystkich imprez odbywać się będą mecze i treningi siatkówki plażowej, prowadzone przez profesjonalne zawodniczki.

 

Terminarz i miejsca, w których zagości akcja "Lato Polsat News":


• 25-26 czerwca – Moryń
• 02-03 lipca – Jarosławiec i Międzyzdroje
• 09-10 lipca - Kluszkowce
• 16-17 lipca – Jura Ogrodzieniec
• 23-24 lipca - Łeba
• 30-31 lipca – Kraków i Ustka
• 06-07 sierpnia - Suwałki
• 13-14 sierpnia - Władysławowo
• 20-21 sierpnia - Gdynia
• 27-28 sierpnia – Sopot


Weekendowe poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News" poprowadzi zespół w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Małgorzata Tomaszewska, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski oraz Marek Horczyczak.

 

Plus po raz kolejny zadba o bezpieczne wakacje


Plus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR przypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601 100 100 nad wodą i 601 100 300 w górach.


W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" promowane będą także strony internetowe 601100100.pl i 601100300.pl poświęcone Zintegrowanemu Systemowi Ratownictwa, który obsługuje numery ratunkowe. Na stronach tych znaleźć można informacje dotyczące ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa nad wodą i w górach.

 

Ze stronami tymi ściśle współpracują ich odpowiedniki na Facebooku. Na fanpage'ach numerów ratunkowych 601100100 i 601100300 codziennie pojawią się informacje ze świata ratownictwa wodnego i górskiego, informacje o zawodach sportowych i wszystkim co może się przydać do spędzenia bezpiecznych wakacji.

 

wjk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie