Hołowczyc ambasadorem akcji "Samochód dla Pariacoto"

Sport
Hołowczyc ambasadorem akcji "Samochód dla Pariacoto"
samochoddlapariacoto.pl

- Ekstremalne odcinki, wyczerpujące trasy, zadania dla ludzi o stalowych nerwach. Wiem coś o tym, znam te warunki z rajdów terenowych. Dla misjonarzy franciszkańskich w Andach w Pariacoto pokonywanie ekstremalnych odcinków to codzienność - mówi kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc, który został ambasadorem akcji wspierającej franciszkańską misję w Peru i zakup dla nich samochodu terenowego.

- W tak trudnych warunkach umiejętności techniczne i odwaga nie wystarczą, potrzeba też odpowiedniego sprzętu - informuje Hołowczyc, zachęcając na stronie akcji do włączenia się w pomoc dla misjonarzy.

 

Franciszkanie, posługujący w peruwiańskich Andach, mają pod swoją opieką 73 wioski - niektóre z nich są położone na wysokości nawet 4000 m n.p.m. Bracia muszą nieraz pokonywać ostre zakręty wzdłuż przepaści, strome podjazdy czy drogi, które w wyniku deszczu zmieniają się w lawiny błota, aby dotrzeć do czekających na nich Indian w Andach.

 

Tragiczna śmierć

 

Zakonnicy kontynuują w Peru misję ewangelizacyjno-charytatywną błogosławionych misjonarzy z Polski - Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka - którzy 25 lat temu ponieśli w Pariacoto śmierć męczeńską.

 

Prowadzoną akcję w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, wesprze także specjalny koncert charytatywny "Pomoc dla misjonarzy w Andach".

 

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 17:30 w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie, wystąpi zespół "Ad Operam", który wykona dawną i współczesną muzykę sakralną. Koncert organizuje Fundacja Promocji Kultury i Sztuki "Ad Operam" oraz Fundacja "Brat Słońce".

 

 

 

KAI

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie