Chcą odwołać naczelnego "The Daily Mail". Bo nawoływał do Brexitu

Świat
Chcą odwołać naczelnego "The Daily Mail". Bo nawoływał do Brexitu
dailymail.co.uk

Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało się pod petycją ws. odwołania z funkcji Paula Dacre’a, redaktora naczelnego dziennika "The Daily Mail". Apel o odwołanie Dacre’a skierowany jest bezpośrednio do właściciela gazety Lorda Rothermere’a.

Sygnatariusze petycji oskarżają naczelnego najpoczytniejszych brytyjskich tytułów, "The Daily Mail", "Mail on Sunday" i "Mail Online" o to, że wykorzystuje piastowane przez siebie stanowisko do "podsycania strachu, nienawiści i ksenofobii". Nazywają go także "prasowym" Nigelem Faragem.

 

Petycja jest odpowiedzią na publikacje, które ukazywały się w ostatnim czasie w mediach kierowanych przez Paula Dacre’a - opowiedzenie się gazety po stronie zwolenników Brexitu, a także jednostronne relacjonowanie kwestii związanych z polityką migracyjną i referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych. 

 

To nie jest pierwsza petycja, pod którą podpisy zbierali przeciwnicy redakcyjnej linii proponowanej przez szefa "The Daily Mail". Wcześniejsze dotyczyły m.in. "rasistowskich" obrazków, którymi gazeta ilustrowała kryzys migracyjny.

 

The Guardian, press.pl

 

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie