Rzecznik MON wytknął dziennikarzowi uzależnienie od narkotyków

Polska
Rzecznik MON wytknął dziennikarzowi uzależnienie od narkotyków
Twitter.com/Bartłomiej Misiewicz

"Tomasz Piątek piszący w GW nieprawdę nt. szefa @mon @Macierewicz_A od 1997 r. jest uzależniony od heroiny. To apropos kolejnych rewelacji GW" - napisał na Twitterze Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON. Twitter zawrzał, a sam autor publikacji o Macierewiczu odpowiedział, że od ponad dwóch lat "jest czysty", zaś MON "gratuluje rzecznika".

Tomasz Piątek to autor publikacji na temat niewygodnych znajomości szefa MON, które opublikowała "Gazeta Wyborcza".

 

Piątek napisał, że minister Antoni Macierewicz zasiada w radzie fundacji "Głos", w której prezesem zarządu jest Robert Luśnia, wieloletni partyjny współpracownik Macierewicza, ale za czasów PRL agent bezpieki. Luśnia był też wiceprezesem spółki Herbapol Lublin, której pieniędzmi - według gazety - pod koniec lat 90. bez wiedzy prezesa miał płacić firmie Macierewicza.

 

W odpowiedzi na publikację resort obrony poinformował, że minister nie utrzymuje żadnych kontaktów z Robertem Luśnią. Zapewniono, że natychmiast po uzyskaniu wiedzy o współpracy Luśni z SB, został on wydalony z ówczesnej partii Antoniego Macierewicza - Ruchu Katolicko-Narodowego. Od tamtego czasu minister Macierewicz - według informacji z MON - nie widział się i nie rozmawiał z Robertem Luśnią.

 

Po tym, jak "Gazeta Wyborcza" opublikowała kolejny tekst Piątka o powiązaniach Macierewicza z Luśnią, w którym autor odniósł się do odpowiedzi MON na swój pierwszy tekst, punktując rzecznika resortu, Bartłomieja Misiewicza, ten odpowiedział ostrym komentarzem na Twitterze.

 

Umieścił w tym serwisie wpis odnoszący się do przeszłości Tomasza Piątka, który otwarcie przyznaje się do uzależnienia od heroiny (o czym napisał kilka książek).

 

W odpowiedzi na wpisy Misiewicza, Tomasz Piątek pogratulował ministerstwu obrony takiego rzecznika.

 

 

 

Tak na wpis rzecznika MON zareagowali użytkownicy Twittera:

 

 

 

 

 

 

 polsatnews.pl

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie