Jędrzejczyk: Szwajcaria to wymagający zespół, to będzie dobry mecz

Sport
Jędrzejczyk: Szwajcaria to wymagający zespół, to będzie dobry mecz
PAP/Bartłomiej Zborowski

- Wiemy, że Szwajcarzy potrafią bardzo dobrze grać w piłkę, co pokazali. My też pokazaliśmy, że gramy bardzo dobrze. Dlatego będzie to dobry mecz - powiedział obrońca reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk podczas konferencji prasowej w La Baule.

Przede wszystkim musimy patrzeć na to jak my będziemy grać. Bardziej skupiamy się na sobie niż na Szwajcarii - stwierdził Artur Jędrzejczyk.


Drugi trener reprezentacji Bogdan Zając przyznał, że prawdziwe są opinie mówiące o tym, że Polska i Szwajcaria to podobne drużyny.

 

- Coś w tym jest. Mają podobny styl gry, szybki atak, grają dobrze w defensywie. Są podobieństwa, ale w tym momencie mistrzostw ktoś musi wygrać, więc walczymy o zwycięstwo - podkreślił Zając.


Brak skuteczności Lewandowskiego i Milika


Drugi trener reprezentacji był też pytany o słabą skuteczność strzelecką głównych napastników Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Napastnik Bayernu na razie na Euro 2016 jest cieniem samego siebie, a Milik - choć dał nam zwycięstwo z Irlandią i asystował przy golu Jakuba Błaszczykowskiego z Ukrainą - marnuje wiele doskonałych okazji.


- Naszą siłą jest zespół. Robert i Arek zawsze podkreślają, że pracują dla zespołu, wykonują kawał czarnej roboty, która dla zwykłego kibica jest czasem niewidoczna. Mamy swoją strategię i zawodnicy świetnie ją realizują - zaznaczył Bogdan Zając.

 

Spotkanie Polska - Szwajcaria rozpocznie 1/8 finału mistrzostw i odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w St. Etienne.

 

polsatnews.pl 

ptw/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie