Wzrósł popyt na euro i dolary przed brytyjskim referendum

Biznes
Wzrósł popyt na euro i dolary przed brytyjskim referendum
Flickr/Images Money/CC BY 2.0

Brytyjska poczta (Post Office) poinformowała w środę, że w ostatnich dniach przed referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej odnotowała wzmożony popyt na euro i dolary amerykańskie w swoich oddziałach terenowych i na stronie internetowej.

Łącznie sprzedaż obcych walut wzrosła od weekendu o 74 proc. w ujęciu rok do roku. Tylko we wtorek sprzedaż walut wzrosła o 49 proc. w tym ujęciu w oddziałach terenowych i o 381 proc. w handlu elektronicznym.

 

Firma Azimo, specjalizująca się w przelewach pieniężnych online i jeden z liderów tego młodego rynku usług, ogłosiła w środę, że w dniu referendum zawiesi operacje od godz. 6 (7 czasu polskiego), ponieważ towarzysząca temu głosowaniu niepewność uniemożliwia zagwarantowanie bezpieczeństwa przelewanych pieniędzy.

 

"Gdy kurz opadnie..."

 

Operacje zostaną wznowione, "gdy kurz opadnie w piątek i będziemy mogli znów bezpiecznie przeprowadzać transakcje" - poinformowała firma na Twitterze, apelując do klientów, by pilne przelewy wykonali "jak najszybciej".

 

Już w czwartek Brytyjczycy zdecydują w referendum, czy ich kraj pozostanie w Unii Europejskiej, czy też ją opuści. Wskazania sondaży nie rozstrzygają wyniku plebiscytu.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie