Ponad 2-tonowa przesyłka z Chin przechwycona przez celników. W środku podróbki znanych marek

Polska
Ponad 2-tonowa przesyłka z Chin przechwycona przez celników. W środku podróbki znanych marek
Służba Celna w Białej Podlaskiej

Blisko 2,5 tys. plecaków opatrzonych logo znanych producentów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Chełma. Przesyłka miała trafić na Ukrainę.

Uwagę celników przykuły plecaki sygnowane logo znanych producentów o podejrzanie niskiej jakości.


Na pierwszy rzut oka można było dostrzec, że plecaki wykonano w sposób niedbały, z użyciem gorszych materiałów. Podejrzenia wzbudzały również prymitywne metki z oznaczeniami w języku chińskim oraz identyczne wzornictwo wszystkich plecaków, bez względu na umieszczoną na nich nazwę producenta. Towar był jedynie zbiorczo zapakowany do worków foliowych.


Po sprawdzeniu i dokładnym obejrzeniu towaru celnicy zatrzymali towar mogący naruszać prawa własności intelektualnej. O całym zdarzeniu powiadomili też kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do tych znaków towarowych. To od ich opinii będzie zależało dalsze postępowanie z zarekwirowanym towarem. Podejrzenia dotyczą kilku znanych światowych marek.

 


Niebezpieczne podróbki z Chin


Zgodnie z  przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów naruszających prawa własności intelektualnej i przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Służba Celna alarmuje, że wiele tego typu produktów wytwarzanych jest poza jakąkolwiek kontrolą jakości. Szczególnie złą sławą cieszą się na tym polu chińskie podróbki. W badaniach laboratoryjnych towarów zatrzymanych przez Służbę Celną wielokrotnie potwierdzano obecność związków chemicznych zagrażających zdrowiu człowieka, takich jak np. związki ołowiu oraz ftalany.

 

 

 

polsatnews.pl

prz/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie