Wódka w proszku nie dla Polaka

Polska
Wódka w proszku nie dla Polaka
palcohol.com

Alkohol w proszku nie będzie dostępny w Polsce. "Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiada, że resort uczyni wszystko, aby tzw. palcohol nie trafił legalnie na polski rynek" - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Alkohol w proszku dostępny jest od ubiegłego roku w USA oraz kilku innych krajach. Jego formułę opracował amerykański badacz Mark Philips. Proszek wystarczy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody i napój alkoholowy jest gotowy.

 

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas jest przekonany, że wprowadzenie alkoholu w proszku z pewnością pogłębiłoby problemy związane ze spożyciem alkoholu w Polsce.

 

"...w domu, na wycieczce, czy na imprezie"

 

Krzysztof Brzózka, dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zwraca uwagę, że produkt ten ułatwiłby - jeszcze bardziej - dostęp do napojów alkoholowych.

 

- Napój alkoholowy można by sporządzić wszędzie, w domu, na wycieczce, czy na imprezie masowej - podkreślił.

 

Palcohol (skrót od powdered alcohol, czyli sproszkowany alkohol) to nic innego jak saszetki, których zawartość wsypuje się do szklanki, a następnie zalewa wodą. Autor udoskonalił już swój wynalazek o inne niż wódka typy alkoholi tj. na przykład rum, mojito, czy margarita.

 

Łatwy sposób na drinka

 

Podobno smak alkoholu z proszku jest niemal nie do odróżnienia od tego tradycyjnego, który od razu kupuje się w płynnej formie.

 

Proszek można wsypać także do potraw. Nie zmienia to ich smaku, ale dodaje im procentów. Rozpuszczony w coca-coli lub w soku zamienia napój w wysokoprocentowy drink.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie