Masy ćwiczyły jogę w dniu jej święta - nawet w basenie

Kultura

Miliony ludzi na całym świecie wspólnie ćwiczą we wtorek jogę, obchodząc drugi Międzynarodowy Dzień Jogi. W Indiach do wspólnych zajęć dołączył premier Narendra Modi, zagorzały miłośnik jogi.

Od samego rana w całych Indiach trwały grupowe ćwiczenia jogi. Brali w nich udział m.in. żołnierze, urzędnicy czy uczniowie. Wspólne sesje zorganizowano także w wielu miejscach na całym świecie.

 

W mieście Czandigarh, w północnych Indiach, na wielkim bulwarze ćwiczenia dla ponad 30 tys. osób poprowadził premier Narendra Modi. W jego otoczeniu maty rozłożyli także ministrowie.

 

- Nie czekajcie, sprawcie, by joga zagościła w waszym życiu - powiedział 65-letni szef rządu, który właśnie jodze przypisuje swoją zdolność do wielogodzinnej pracy i niewielkiej ilości snu.

 

Międzynarodowy Dzień Jogi został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2014 roku. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił właśnie premier Indii, uzasadniając, że "joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia".

 

Zdaniem naukowców tradycja jogi sięga epoki sprzed około 5 tys. lat

 

Na zdjęciach pochodzący z Indii ekspert w tej dziedzinie, Laxmi Yadav, ze swoimi uczniami, którzy ćwiczą jogę w wodzie.


polsatnews.pl

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie