Studencki Nobel przyznany. Zwycięzca studiuje na trzech uczelniach

Polska
Studencki Nobel przyznany. Zwycięzca studiuje na trzech uczelniach
Mat. prasowe

Rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W ramach konkursu wybrano najlepszych studentów w 6 kategoriach branżowych, oraz zwycięzcę Konkursu Głównego. Laureatem, a tym samym najlepszym studentem w Polsce, ogłoszono Przemysława Brzuszczaka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Brzuszczak to student historii, kulturoznawstwa i prawa na Uniwersytecie Warszawskim, Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest również ambasadorem Rzecznika Praw Obywatelskich i brał udział w blisko 70 konferencjach naukowych.

 

Laureat działa czynnie na rzecz kultury, a także jest laureatem licznych stypendiów.

 

Przemysław Brzuszczak zwyciężył także w kategorii „Nauki społeczne”. W pozostałych kategoriach wygrali: Tomasz Klemt (Nauki ekonomiczne i prawne), Dawid Mielnik (Nauki humanistyczne i sztuka), Mateusz Hołda (Nauki medyczne i nauki o zdrowiu), Ewa Szczepańska (Nauki rolniczo – przyrodnicze), Paweł Górecki (Nauki ścisłe i techniczne).

 

Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez największą organizację studencką w Polsce, czyli Niezależne Zrzeszenie Studentów. W jego ramach studenci z całej Polski rywalizują o tytuły w 6 kategoriach branżowych, oraz o nagrodę główną.

 

Muszą wyróżniać się znajomością języków obcych, działalnością w organizacjach studenckich, osiągnięciami naukowymi, średnią ocen, czy dotychczasowymi praktykami i stażami.

 

Zwycięzców konkursu wybrali wybitni polscy naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. W tej edycji byli to między innymi: prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof.zw. dr hab. Wojciech Dyduch. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

polsatnews.pl

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze