Premier Szydło: to był wspaniały, ale niełatwy mecz

Polska
Premier Szydło: to był wspaniały, ale niełatwy mecz
PAP/Paweł Supernak

W towarzystwie ministrów i dziennikarzy premier Beata Szydło oglądała wtorkowy mecz Polska-Ukraina, który zakończył się wygraną 1:0 dla naszej reprezentacji. Premier oceniła, że zawodnikiem meczu był Robert Lewandowski.

W ogrodach KPRM wspólnie z premier Szydło mecz oglądali m.in.: minister sportu Witold Bańka, minister pracy Elżbieta Rafalska, wicepremier i Jarosław Gowin, szef resortu skarbu Dawid Jackiewicz, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, politycy PiS z rodzinami, a także były trener polskiej reprezentacji Andrzej Strejlau, piłkarz Sebastian Mila oraz koszykarz NBA Marcin Gortat, który w przerwie meczu wręczył pani premier swoją koszulkę meczową.


Polskim piłkarzom kibicowały też dzieci z dwóch warszawskich podstawówek.


Przed meczem goście typowali wynik; 2:0 dla Polski obstawiła premier Szydło.

 

 


"Damy radę"


- Wspaniały mecz, niełatwy, ale chapeau bas dla obydwu zespołów, to rzeczywiście fantastyczne po prostu. Najważniejsze jest zwycięstwo - podkreśliła. Na pytanie, kto według niej był zawodnikiem meczu oceniła, że Robert Lewandowski.


Premier pytana była też o przewidywania, jeśli chodzi o mecz Polaków w kolejnej fazie rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016; w 1/8 finału podopieczni Adama Nawałki zmierzą się ze Szwajcarią. - Żeby nie zapeszyć, ale damy radę - odparła.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze