Nawałka: możemy z optymizmem podejść do kolejnego spotkania

Sport
Nawałka: możemy z optymizmem podejść do kolejnego spotkania
Polsat Sport

- Muszę pochwalić zawodników za zaangażowanie i za konsekwencje w grze. Kolejny mecz i zero straconych bramek, to może cieszyć. Myślę, że z optymizmem podchodzimy już do następnego spotkania ze Szwajcarią - powiedział na antenie Polsat Sport 2 selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka.

- Przed meczem wiedzieliśmy, że Ukraina to bardzo groźny i niewygodny rywal. Początek meczu należał do nas, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, a później oddaliśmy pole gry i rywale starali się poprowadzić spotkanie według własnych reguł. Mądrze się broniliśmy i przechodziliśmy do kontrataku. Zabrakło zbierania długich piłek i straciliśmy kontrolę nad centralną strefą boiska - podkreślił Nawałka.


"Kuba dał doskonałą zmianę"


Nawałka podkreślił, że zmiana ustawienia i wejście Kuby Błaszczykowskiego spowodowały, że organizacja gry w ofensywie była dużo lepsza. - To rozwiązanie się sprawdziło. Piotrek Zieliński jest ambitny, stara się, widocznie potrzebuje jeszcze trochę więcej czasu. Cały czas go wspieramy - powiedział trener o Zielińskim, którego po przerwie zmienił Jakub Błaszczykowski.


- Kuba dał doskonałą zmianę. Jest to bardzo doświadczony zawodnik i ważna postać w drużynie. Dzisiaj wszedł w drugiej połowie, dobrze rozegraliśmy stały fragment gry i myślę, że w następnych spotkaniach nasza organizacja gry będzie jeszcze lepsza.


"Cieszy nas, że sprawiliśmy tyle radości kibicom"


- W tej chwili jesteśmy zadowoleni, ta chwila radości z pewnością należy się zawodnikom, a tym bardziej cieszy nas to, że sprawiliśmy tyle uśmiechu na twarzy i radości naszym kibicom - zaznaczył Nawałka.


- Szwajcaria to bardzo trudny przeciwnik, z najwyższej półki. Mamy przygotowany materiał i będziemy starali się przekazać wiedzę zawodnikom i wyciągnąć przed spotkaniem właściwe wnioski - powiedział trener o nadchodzącym spotkaniu ze Szwajcarią.

 

Polsat Sport, PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze