Chłopiec stracił rower w pożarze. Nowy kupili mu policjanci

Polska
Chłopiec stracił rower w pożarze. Nowy kupili mu policjanci
Galeria zdjęć (4)

Kuba dostał rower na komunię, ale nie zdążył się nim długo nacieszyć, bo jednoślad spłonął w pożarze, który strawił także sporą część dorobku życia całej rodziny. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich (woj. świętokrzyskie) zorganizowali zbiórkę, aby pomóc pogorzelcom. Za uzbierane pieniądze kupili chłopcu rower, a rodzina otrzymała m.in. pełne wyposażenie do łazienki.

Tragedia rozegrała się we wsi położonej w powiecie koneckim. W pożarze stodoły jedna z rodzin straciła dużą część dorobku życia. Spalił się między innymi samochód, maszyny rolnicze i inne urządzenia. Ogień zniszczył także nowy rower, który najmłodszy z domowników, Kuba, dostał na pierwszą komunię.


Akcję gaszenia pożaru zabezpieczali wówczas policjanci: sierż. sztab. Ewelina Kuć oraz sierż. sztab. Jarosław Kałkowski. To oni byli wymyślili i zrealizowali zbiórkę na rzecz Kuby. Policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji zebrali sumę potrzebną na zakup nowego roweru. Do akcji przyłączył się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Końskich i dzięki temu oprócz roweru można było rodzinie przekazać także pełne wyposażenie do łazienki oraz kilka drobnych prezentów dla domowników.


Podczas wręczenia upominków Kuba nie krył radości, a przy okazji darczyńcy zaprezentowali chłopcu działanie wyposażenia radiowozu.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie