UEFA ukarała Chorwację za wyskoki kibiców

Sport
UEFA ukarała Chorwację za wyskoki kibiców
PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Chorwacka Federacja Piłkarska (HNS) została ukarana grzywną w wysokości 100 tysięcy euro za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu grupy D mistrzostw Europy we Francji z Czechami. Fani zespołu z Bałkanów wrzucali na murawę race i petardy.

Ich zachowanie w Saint-Etienne doprowadziło do wstrzymania gry na parę minut. Jedna z petard wybuchła w momencie, gdy jeden z pracowników próbował ją podnieść, ogłuszając mężczyznę.

 

Chorwacja dostała też inną karę, ale w zawieszeniu - zakaz sprzedaży biletów "kibicom zidentyfikowanym przez HNS i chorwackie służby jako chuliganów" na pozostałą część turnieju.

 

Zamieszki na trybunach, rasistowskie zachowania, race

 

W oficjalnym komunikacie opublikowanym w serwisie uefa.org poinformowano, że zarzuty dotyczyły powodowania zamieszek na trybunach, odpalania materiałów pirotechnicznych, wrzucania ich na murawę oraz rasistowskiego zachowania. HNS ma prawo złożyć odwołanie od tej decyzji Komisji Dyscyplinarnej UEFA.

 

Chorwacja jest druga w grupie D z czterema punktami i jest praktycznie pewna awansu do kolejnej rundy. Prowadzi Hiszpania z sześcioma "oczkami".

 

Turcja czeka

 

W poniedziałek mają zostać ogłoszone również kary dla Turcji. Kibice tej reprezentacji również naruszyli przepisy porządkowe poprzez odpalanie rac i petard oraz rzucanie ich na plac gry, a także wbiegnięcie na murawę w Nicei po meczu z Hiszpanią.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie