Powodzie w centrum Chin, zginęły 22 osoby

Świat
Powodzie w centrum Chin, zginęły 22 osoby
PAP/EPA/Hu Guolin

"W wyniku powodzi, które nawiedziły środkowe i południowe Chiny, zginęły od soboty co najmniej 22 osoby, a blisko 200 tysięcy ewakuowano" - podało w poniedziałek chińskie ministerstwo spraw cywilnych na swojej stronie internetowej. Ulewne deszcze mają padać jeszcze trzy dni.

Dwadzieścia osób uznanych jest za zaginione, a osiem zostało odciętych w kopalni węgla kamiennego w prowincji Kuejczou (Guizhou) w południowo-zachodnich Chinach.

 

Ewakuacje ludzi przeprowadzono w ośmiu prowincjach: Hupej, Syczuan, Kuejczou, Ciangsi na południe od rzeki Jangcy, Junnanie, Czeciangu (Zhejiang) i Anhuej (Anhui).

 

Uszkodzonych ponad 10 tys. domów

 

Burze i ulewy spowodowały niebezpieczne podniesienie się poziomu wód w rzekach i zniszczenia płodów rolnych oraz zawalenie się 10 500 domów - podała oficjalna chińska agencja Xinhua. Straty materialne szacowane są według niej na 1,1 mld dolarów.

 

W Chinach ostrzegano o możliwych w tym roku rekordowych powodziach ze względu na zjawisko El Nino, które łączy się z poważnymi stratami plonów, powodziami i suszami na świecie.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze