Papież zdradził komu kibicuje na Euro 2016

Sport
Papież zdradził komu kibicuje na Euro 2016
PAP/EPA/Maurizio Brambatti

Reprezentacja Włoch na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji stanęła wobec trudnego zadania. Franciszek zapewnił kapelana włoskiej jedenastki ks. Massimiliano Gabbricciego, że błogosławi drużynie i dodał: "Ale żeby teraz nie wrócili do domu jako przegrani".

Jak podały włoskie media, ks. Gabbricci, który jest duszpasterzem nie tylko kadry piłkarskiej, ale także zawodników AC Firenze, był wraz z pielgrzymami swojej rodzinnej archidiecezji florenckiej na sobotniej audiencji 18 czerwca w Watykanie.

 

Na jej zakończenie miał okazję krótko rozmawiać z papieżem. Kapłan pojedzie do Francji na rozgrywki 1/8 EURO 2016.

 

Najbliższy, a zarazem ostatni mecz w swej grupie drużyna "azzurrich" rozegra w środę 22 bm. przeciw Irlandii. Już wcześniej wygraną 1:0 ze Szwecją Włosi zapewnili sobie awans do 1/8 rozgrywek.

 

Tylko raz mistrzami Europy

 

W 2004 roku reprezentacja odpadła w pierwszym etapie rozgrywek, w 2008 roku doszła do ćwierćfinału. Na poprzednich mistrzostwach w 2012 Włosi doszli do finału, gdzie ulegli Hiszpanii 0:4.

 

Tylko raz, w 1968 roku, zostali mistrzami Europy. Po finałowym remisie 1:1 z Jugosławią mecz powtórzono i "Squadra azzurra" wygrała 2:0.

 

KAI

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze