Kaczyński leciał policyjnym helikopterem. Błaszczak: wszystko zgodnie z prawem, ale szef PiS zapłaci za przelot

Polska
Kaczyński leciał policyjnym helikopterem. Błaszczak: wszystko zgodnie z prawem, ale szef PiS zapłaci za przelot
Joachim Brudziński/Twitter

W sobotę prezes PiS, który był na uroczystości nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego gazoportowi w Świnoujściu, skorzystał z helikoptera policyjnego, aby dostać się do Krakowa, na grób swojego brata. Był to dzień urodzin Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Zdaniem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Dodał on jednak, że prezes PiS zapłaci za przelot maszyną.

Podczas lotu Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, który opublikował na Twitterze zdjęcie z szefem PiS na pokładzie helikoptera. W locie wziął również udział Mariusz Błaszczak.

 

Państwowa maszyna


Przelot szefa PiS, będącego osobą prywatną, helikopterem należącym do policji wywołał kontrowersje wśród internautów, którzy zastanawiali się, czy Kaczyński nie powinien zapłacić za skorzystanie z państwowej maszyny.


Informacje o przelocie Kaczyńskiego helikopterem potwierdził w poniedziałek Błaszczak w radiu RMF. Stwierdził również, że była to jego decyzja oraz że szef PiS za swój przelot zapłaci.

 

"Wszystko zgodnie z prawem"


Błaszczak stwierdził, że działał zgodnie z prawem i nie ma sobie nic do zarzucenia. Jak podkreślił, opierał się na zarządzeniach i decyzjach komendantów głównych policji, wydanych w podobnych sprawach za czasów poprzedniego rządu.


Szef MSWiA zapewnił, że nie było żadnych specjalnych kosztów związanych z przelotem Kaczyńskiego. Pomimo tego prezes Prawa i Sprawiedliwości ma zapłacić za lot. Na konto fundacji pomocy wdowom i dzieciom poległych policjantów wpłaci równowartość kosztu przelotu samolotem – zadeklarował Błaszczak. Nie ujawnił, o jaką kwotę chodzi.


rmf24.pl

am/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie