Beatyfikacja Lecha Kaczyńskiego? PiS: to nieprawda i insynuacje

Polska
Beatyfikacja Lecha Kaczyńskiego? PiS: to nieprawda i insynuacje
Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska podczas uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy i nadania terminalowi LNG w Świnoujściu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, fot. PAP/Marcin Bielecki

"Ani dziś ani w przeszłości nikt nie podejmował działań podejmowanych w celu sondowania możliwości rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego śp. Lecha Kaczyńskiego, nie ma też jakichkolwiek planów podejmowania ich w przyszłości" - poinformowała w komunikacie Beata Mazurek, rzecznik PiS. Wydano go w związku z "serią nieprawdziwych i oszczerczych publikacji prasowych oraz wypowiedzi polityków opozycji".

W przesłanym do mediów oświadczeniu napisano, że "insynuacje na ich temat są, jak wszystko na to wskazuje, już nie pierwszy raz rozpowszechniane przez osoby wrogo nastawione do wszystkiego, co wiąże się z pamięcią Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego".


"Kampania przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu"


"Jest oczywiste, że dziś ich celem jest skompromitowanie planów budowy pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i pomnika Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Całe przedsięwzięcie kompromituje jego autorów i jeszcze raz potwierdza, że kampanie skierowane przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, zarówno w czasie, gdy pełnił funkcję Prezydenta RP, jak i po Jego tragicznej śmierci, prowadziły osoby gotowe sięgnąć po nawet najbardziej haniebne metody działania" - napisała Mazurek w przesłanym w poniedzałek oświadczeniu.


"Zaangażowanie niektórych mediów w kampanię, traktujemy jako świadome wprowadzenie opinii publicznej w błąd" - dodała.


"Kaczyński chce, by Lech został błogosławiony"


Tezę o możliwej beatyfikacji Lecha Kaczyńskiego postawił w rozmowie z pismem "Kultura Liberalna" polityk i członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej. W wywiadzie powiedział, że działacze PiS prowadzą już dziania w tej sprawie i "rozmawiają o tym z biskupami, rozmawiają w Watykanie". "Jarosław Kaczyński chce, by Lech został błogosławiony" - powiedział polityk partii Ryszarda Petru. O jego kontrowersyjnej wypowiedzi poinformowały media.


Informacje o możliwej beatyfikacji Lecha Kaczyńskiego zdementowała także Konferencja Episkopatu Polski.


polsatnews.pl

am/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie