ME: Ukraińcy zapowiadają walkę o honor

Sport
ME: Ukraińcy zapowiadają walkę o honor
PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Piłkarze Ukrainy, która nie ma już szans na awans z grupy C mistrzostw Europy, zapowiadają walkę o honor we wtorkowym meczu z Polską w Marsylii. - Zawiedliśmy kibiców i teraz musimy odzyskać ich zaufanie - powiedział obrońca reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Kuczer.

Ukraina przegrała z Niemcami oraz Irlandią Północną po 0:2. Szczególnie wynik tego drugiego spotkania był sporą niespodzianką.


- W tych dwóch pojedynkach zwiedliśmy naszych kibiców. Dlatego w meczu z Polską musimy zagrać w ten sposób, aby odzyskać ich zaufanie. Dla nas to będzie walka o honor i bardzo poważnie do niej podejdziemy - podkreślił Kuczer.


Przed turniejem we Francji Ukraina typowana była jako główny rywal biało-czerwonych w walce o drugie miejsce w tabeli. Jednak przed ostatnią kolejką nie ma już szans, aby oddać komuś "czerwoną latarnię".


- Porażka z Irlandią Północną bardzo nas dotknęła. Jednak remis Polski z Niemcami, który ostatecznie pozbawił nas szans na awans, jeszcze nas dobił. W Marsylii musimy wyjść na boisko i zaprezentować futbol na poziomie reprezentacji. Wynik tego meczu będzie dla nas bardzo ważny - zaznaczył obrońca Szachtara Donieck.


Ostatnie mecze w grupie C we wtorek o godz. 18 - Polska w Marsylii zmierzy się z Ukrainą, a Niemcy w Paryżu zagrają z Irlandią Północną.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie