Kaczyński zawarł ciche porozumieniem z Cameronem? - szef MSZ Luksemburga

Świat
Kaczyński zawarł ciche porozumieniem z Cameronem? - szef MSZ Luksemburga
PAP/Stanisław Rozpędzik

Szef MSZ Luksemburga Jean Asselborn ostrzegł w wywiadzie dla niedzielnego wydania "Tagesspiegla", że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może wywołać "efekt domina" w Europie Środkowej i Wschodniej; nie obawia się podobnych skutków na Zachodzie. Zasugerował też, że istnieje "ciche porozumienie" między Jarosławem Kaczyńskim a brytyjskim premierem Davidem Cameronem.

"Nie można wykluczyć, że Brexit doprowadzi do efektu domina w Europie Wschodniej" - powiedział Asselborn dziennikarzom wydawanej w Berlinie gazety.

 

Jak zaznaczył, Londyn mocno forsował swego czasu rozszerzenie Unii na Wschód w celu powiększenia wspólnego rynku, a nie po to, by umacniać polityczną jedność kontynentu.

 

"Czasami zadaję dzisiaj sam sobie pytanie, czy nie istnieje przypadkiem ciche porozumienie między Cameronem a przewodniczącym polskiej partii rządzącej PiS Jarosławem Kaczyńskim. Wydaje się, że obaj ze względu na swoje krytyczne podejście do Unii są ze sobą w konszachtach" - powiedział szef luksemburskiej dyplomacji.

 

23 czerwca Brytyjczycy zagłosują w referendum, w którym zdecydują, czy ich państwo ma zostać w UE, czy też ją opuścić.

 

PAP

 

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie