Twoje auto może "zagrać" w Top Gear. Zobacz, jak to zrobić

Kultura
Twoje auto może "zagrać" w Top Gear. Zobacz, jak to zrobić
bbc.com

Autorzy znanego na całym świecie brytyjskiego show motoryzacyjnego postanowili, że nowy sezon programu uczczą unikalnym utworem. Polski muzyk Andrzej Smolik tworzy kompozycję, w której chce wykorzystać dźwięki wydawane przez samochody. Ryk silników, klaksonów, dźwięk migających świateł awaryjnych czy zamykanych drzwi - te i inne dźwięki mogą nagrać polscy fani Top Gear i przesłać BBC Brit.

- Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premiery Top Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie - powiedział Smolik. 

 

- Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają - dodał muzyk.

 

Nagranie w standardowym formacie

 

Czasu na nagranie już  niewiele, bo termin upływa dziś, 17 czerwca. Musi ono być wykonane w standardowym, powszechnie akceptowanym formacie: audio: AIF, AIFF, AIFC, AIFR MP3, MP4, OGG, WMA, a video: AVI, DV, DVD, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPG, Ogg. Rozmiar maila wysłanego na adres: bbcbritpolska@smolikdlatopgear.pl, nie może przekroczyć 15 mb.

 

Andrzej Smolik to muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i dziennikarz radiowy. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) w sekcji muzyki rozrywkowej.

 

Siedmioro prowadzących

 

Po rozstaniu ze słynną trójką prowadzących Top Gear (Clarksonem, Mayem i Hammondem), program przeszedł duże zmiany. Nową gwiazdą został Chris Evans. Po wielu spekulacjach i plotkach okazało się, że BBC stawia na zupełnie nową formułę programu. Zamiast trójki prowadzących będzie ich aż siedmiu.

 

Do Evansa i Stiga dołączyła "Królowa Nurburgringu" Sabine Schmitz, Matt LeBlanc, aktor który zasłynął rolą Joey'a w serialu "Przyjaciele", dziennikarze motoryzacyjni Chris Harris i Rory Reid oraz spec od Formuły 1 Eddie Jordan.

 

 

polsatnew.pl, bbcpolska.com

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie