"Top Chef. Gwiazdy od kuchni" od września w Polsacie. Gotować będą m.in.: Skrzynecka, Galiński i wróżbita Maciej

Kultura
"Top Chef. Gwiazdy od kuchni" od września w Polsacie. Gotować będą m.in.: Skrzynecka, Galiński i wróżbita Maciej
Polsat News

Najlepszy program kulinarny w Polsce i na świecie oraz miłośnicy gotowania znani z pierwszych stron gazet. Już we wrześniu na antenie Telewizji Polsat zobaczymy specjalną edycję programu "Top Chef. Gwiazdy od kuchni". Tym razem do walki na smaki stanie trzynastu uczestników, którzy przed kamerami czują się jak ryba w wodzie i jednocześnie nie wyobrażają sobie życia bez gotowania.

To dopiero ich początki w kuchni "Top Chefa", ale niektórzy w spiżarni już czują się jak w domu. Kuchnia to ich hobby, ale nie zawód. Mimo, że są amatorami, na taryfę ulgową jury liczyć nie mogą. A oceniać ich będą Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro.

 

Jak powiedział Amaro, osoby, które biorą udział w programie, w pewnych dziedzinach już czują się świetnie, ale "są też takie obszary, gdzie chcieliby się jak najwięcej dla siebie nauczyć" i chodzi właśnie o gotowanie.

 

Walka z czasem

 

Uczestnicy programu uczą się na przykład tego, że danie musi być nie tylko smaczne, ale też gotowe na czas. - Zupa musi dojrzeć, pieczeń musi się dopiec, jeśli goście czekają, to jeszcze poczekają te 5-10 minut. Nigdy nikt ode mnie nie wymagał gotowania na czas, to zupełnie nowe doświadczenie - zdradziła Małgorzata Kalicińska, pisarka.

 

Czas w "Top Chefie" to jednak rzecz względna. Dla jednych było go za mało, dla innych za dużo. - Ja dzisiaj dobrze wybrałem: kuchnię azjatycką. Szybko się gotuje pokrojone wcześniej produkty na dużym ogniu - komentował Piotr "Vienio" Więcławski, raper i producent muzyczny. Stwierdził, że swoje danie mógł przygotować w 10 minut.

 

Zadania dla gwiazd

 

Pierwsze gotowanie było popisowe. W kolejnych odcinkach uczestnicy będą już mieli konkretne zadania. A gotować będą: Bartosz Kurek, Małgorzata Kalicińska, Tomasz Oświeciński, Beata Oleszek, Piotr "Vienio" Więcławski, Olga Bończyk, Edyta Pazura, Piotr Galiński, Anita Sokołowska, Katarzyna Skrzynecka, Rafał Maserak, Maciej Skrzątek (wróżbita Maciej) i Andrzej Bachleda.

 

Program "Top Chef. Gwiazdy od kuchni" na antenie Telewizji Polsat zagości na jesieni.

 

Polsat News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie