Ta babcia rozczuliła sieć. "Podziękowała" wyszukiwarce Google

Kultura
Ta babcia rozczuliła sieć. "Podziękowała" wyszukiwarce Google
Twitter.com/Ben Eckersley

26-letni Ben opisał na Twitterze, że otworzył komputer babci i zobaczył ostatnią wyszukiwaną przez nią frazę. 86-latka chciała sprawdzić, jak w systemie arabskim wyglądałaby rzymska liczba MCMXCVIII. Tyle, że oprócz pytania dodała dwa grzecznościowe słowa: proszę i dziękuję. Post ze zdjęciem wyszukiwania seniorki stał się hitem sieci i doczekał się odpowiedzi od zespołu Google.

May Ashworth z Liverpoolu nie mogła się spodziewać, że jedno jej pytanie wywoła taką lawinę reakcji. Umieszczony na Twitterze post ze zdjęciem jej wyszukiwania udostępniło już 29 tysięcy osób.

 

 

 

- To szaleństwo! Ale też dowód na to, że mój post dał ludziom sporo radości - powiedział 26-letni wnuczek May, oszołomiony zainteresowaniem internautów.

 

Na osobliwe zapytanie postanowił odpowiedzieć także Google. "Najdroższa Babciu Bena, mamy nadzieję, że czujesz się dobrze. W świecie miliardów wyszukiwań, Twoje sprawiło, że się uśmiechnęliśmy. Aha, i to 1998 rok (odpowiedź na pytanie May - red). Dziękujemy” - brzmi odpowiedź.

 

 

 

 

CNN

 

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie