Vega kręci kolejną część "Pitbulla". "Niebezpieczne kobiety" w listopadzie w kinach

Kultura
Vega kręci kolejną część "Pitbulla". "Niebezpieczne kobiety" w listopadzie w kinach
Anna Gostkowska, Copyright ©Ent One Investments

- W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii. "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia - zapowiada Patryk Vega.

W drugiej części filmowej trylogii "Pitbull", która w kinach pojawi się 11 listopada, reżyser przedstawi losy "kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady". - Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1 do 1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek - dodał Vega.

 

W filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" pojawi się Alicja Bachleda-Curuś. Gwiazda wciela się w Drabinę, niebezpieczną dziewczynę gangstera.

 

- Podobnie jak w życiu, w "Pitbullu" nikt nie jest jednoznacznie dobry ani zły. Nawet tak negatywną postać, jak Drabina, staramy się w tym filmie zrozumieć i obronić  - tłumaczy reżyser.

 

W Polsce nie grała "niebezpiecznej"

 

- Po przeczytaniu scenariusza wiedziałam, że chcę zagrać w jego filmie. On ma swoją wizję i świetne zrozumienie materii, dlatego postanowiłam mu zaufać - mówi Alicja Bachleda-Curuś.

 

- Drabina to rola, jaką od bardzo dawna chciałam zagrać w polskim kinie. W Stanach Zjednoczonych zdarzało mi się grać niebezpieczne kobiety, natomiast w Polsce jeszcze nie miałam okazji. Wiem, że jest to postać dość nietypowa w stosunku do mojego wizerunku. Dlatego cieszę się, że mogę zaskoczyć publiczność. Pokazać się widzom z innej strony - dodaje.

 

Nowe role polskich gwiazd

 

Poza Bachledą-Curuś w doborowej obsadzie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" powracają ulubieńcy publiczności z części pierwszej oraz nowa ekipa gwiazdorska. W męskim gronie znaleźli się, m.in.: Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński, jako kultowy Strachu. Natomiast płeć piękną, w kreacjach skrajnie odmiennych od dotychczasowego dorobku, reprezentują: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska oraz właśnie Alicja Bachleda-Curuś.

 

Patryk Vega na swoim koncie ma takie filmowe hity, jak: "Służby specjalne", "Pitbull. Nowe porządki",  który na ekranach polskich kin obejrzało blisko 1,5 miliona widzów, "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", oraz serial telewizyjny "Pitbull".

 

polsatnews.pl

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie