"Ostatni skok". Zobacz mocny film z ważnym przesłaniem

Kultura
"Ostatni skok". Zobacz mocny film z ważnym przesłaniem
Miasto Białystok

"Dlaczego ja, dlaczego ja? - wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. A dlaczego nie ty?" - pyta Marcin Anchimiuk w spocie przygotowanym na zlecenie białostockiego magistratu. Film będący prywatną historią Marcina, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i ma już w sieci ponad 260 tys. wyświetleń.

Jeszcze przed wakacjami obejrzą go uczniowie wszystkich publicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Białegostoku.
 
- Z tamtych lat sprzed wypadku to mi się przypomina praca w polu. Taki wysiłek fizyczny. Brakuje mi teraz tego - przyznaje w spocie Marcin.
 
Chłopak nie miał wątpliwości, czy w takim projekcie wystąpić. - Trzeba przestrzegać ludzi - stwierdził. - A jeżeli ja mam możliwość pomóc w ten sposób innym, to dlaczego nie? - dodał.
 
Przestroga przed wakacjami

– Mam nadzieję, że każdemu kto obejrzy film, jego przesłanie da do myślenia i wpłynie na większą ostrożność podczas wakacji nad wodą – powiedział portalowi poranny.pl prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
 
Osobista historia bohatera filmu pokazuje jak dramatyczne konsekwencje może nieść brawura i brak odpowiedzialności.

 

Autorem spotu promującego akcję jest Krzysztof Kiziewicz - białostocki filmowiec, współtwórca wielu spektakli teatralnych i filmów.
 

 

polsatnews.pl, poranny.pl
po/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze