Lekcja tolerancji od księcia Williama. Następca tronu na okładce gejowskiego pisma

Świat
Lekcja tolerancji od księcia Williama. Następca tronu na okładce gejowskiego pisma
Attitude

Wydawca magazynu Attitude może być spokojny o sprzedaż najnowszego numeru pisma. Na okładkę magazynu dla gejów w tym miesiącu trafił książę William. Jest pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który wziął udział w takim przedsięwzięciu.

"Nikt nie powinien być zastraszany z powodu swojej seksualności lub z jakiegokolwiek innego powodu" - mówi książę William cytowany na okładce pisma. Okładkowe zdjęcie zrobił Leigh Keily.

 

Sesja zdjęciowa i wywiad  w Attitude to jednak nie pierwszy gest sympatii skierowany przez Williama w stronę środowisk LGBT. Ostatnio do Pałacu Kensington, za pośrednictwem magazynu Attitude właśnie, zaprosił lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transseksualistów, by wzięli udział w dyskusji na temat prywatnych doświadczeń z aktami nietolerancji.

 

Wnioskami, które z niej popłynęły, książę Cambridge podzielił się na łamach Attitude.

 

"Nikt nie powinien być narażony na nienawistną postawę, z jaką ci młodzi ludzie zmagają się na co dzień. Młodzi geje, lesbijski i osoby transseksualne, które poznałem, wykazują się niebywałą odwagą, mówiąc głośno o szykanowaniu i dając nadzieję tym, którzy padają ofiarami nienawiści. Ich siła i optymizm powinien zachęcać nas wszystkich do tego, by przeciwdziałać przejawom znęcania się, gdziekolwiek się z nimi spotkają" - powiedział.

 

 

 

  

The Guardian

jak/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze