Zobacz reakcję Ronaldo na prośbę o wymianę koszulek

PAP/EPA/Sergey Dolzhenko

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki Euro 2016 faworyzowana Portugalia zremisowała 1:1 z Islandią, dla której był to pierwszy występ na mistrzostwach Europy w historii. Natychmiast po ostatnim gwizdku sędziego, kapitan reprezentacji Islandii Aron Gunnarsson podbiegł do Cristiano Ronaldo, by poprosić go o wymienienie się koszulkami. Gwiazda Realu Madryt skwitowała to jednak uśmiechem i odeszła.

Portugalia, która przez większą część meczu miała zdecydowaną przewagę, objęła prowadzenie w 31. minucie po bramce Naniego. Pięć minut po przerwie wyrównał Birkir Bjarnason.

- To niewiarygodne, oni z tego remisu cieszyli się jak z mistrzostwa Europy. Ale z taką grą niczego tutaj nie osiągną - krytykował przeciwników Ronaldo. - Niczego nie pokazali. Bronili się, bronili, bronili i kontratakowali. Mieli szczęście - dodał.

Wolał dyskutować z sędzią

Zgodnie z tradycją, na koniec meczu piłkarze obu stron wymieniają się koszulkami - z szacunku dla rywali i na pamiątkę.

Z okazji na zdobycie t-shirtu jednego z najlepszych piłkarzy na świecie chciał skorzystać kapitan Islandczyków, ale został dość surowo potraktowany.

Ronaldo uśmiechnął się tylko i odszedł w stronę sędziów, aby mimo zakończonego spotkania prowadzić z nimi jeszcze dyskusję.

Następny mecz Portugalczycy rozegrają w sobotę z Austrią, a Islandczycy z Węgrami.