Zawaliło się przęsło mostu na autostradzie w Niemczech. Co najmniej 1 zabity

Świat
Zawaliło się przęsło mostu na autostradzie w Niemczech. Co najmniej 1 zabity
PAP/EPA/NICOLAS ARMER

Co najmniej jedna osoba zginęła wskutek zawalenia się przęsła nowo budowanego mostu na autostradzie w Werneck pod Schweinfurtem w Bawarii. Sześć osób odniosło ciężkie obrażenia. Ratownicy szukają pod gruzami mostu ewentualnych dalszych ofiar.

Policja skorygowała swoje dane. Początkowo była mowa o co najmniej dwóch zabitych.

 

Część mostu stanowiącego element autostrady A7 zawaliła się na długości 40 metrów i spadła 20 metrów w dół na drogę przebiegającą pod mostem, przewracając rusztowanie, na którym pracowali robotnicy - podały niemieckie media. Nie wiadomo na razie, czy w chwili katastrofy pod mostem przejeżdżały samochody.

 

Policja nie wyklucza, że pod gruzami mostu znajdują się kolejne ofiary. Na placu budowy było 20 robotników. W rejon wypadku skierowano pięć helikopterów i ratowników z psami.

 

Przyczyna katastrofy nie jest znana. Reporter telewizji ZDF powiedział, że przed zdarzeniem na tym odcinku budowanego mostu wylano świeży beton.

 

Nowy most nad doliną Schraudenbach ma zastąpić liczącą 50 lat dawną konstrukcję. Ruch na A7 odbywa się pomimo wypadku bez zakłóceń, ponieważ samochody korzystają nadal ze starego mostu. Autostrada A7 należy do głównych arterii komunikacyjnych łączących południe z północą kraju.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze